Świątek & Patlewicz
Pracownia Stolarska Ul. Nawsie 11
38-430 Łężany, gm. Miejsce Piastowe

STOLARKA SAKRALNA

Krótko o nas...

Zajmujemy się  kompleksowym wykonywaniem wyposażenia wnętrz w wyroby drewniane, najczęściej są to kościoły, klasztory, gabinety.
Wykonujemy również drzwi, schody,meble drewniane, renowacje.
Historia naszej firmy sięga lat 60 tych ubiegłego wieku i często się nam zdarza, że zadowoleni klienci wracają do nas nawet po kilkudziesięciu latach .
Zapraszamy.

Kim jesteśmy ?

Firmą, której można i trzeba zaufać.
Firmą, która istnieje  już od 60 lat .
Firmą, do której klienci  nawet po kilkudziesięciu latach wracają.

Co robimy ?

Kompleksowe wyposażenie kościołów, kaplic, klasztorów w wyroby z drewna (ławy, konfesjonały, drzwi, schody,  ołtarze, stoły itp.) nietypowe zlecenia.
Dla klientów indywidualnych drzwi, schody, meble z drewna, gabinety itp.

Dlaczego my?

Posiadamy autorskie kolekcje i wzory. Zajmujemy się projektowaniem i wytwarzaniem wyrobów z litego drewna.Wykonujemy również usługi na indywidualne życzenia klientów. Cechujemy się precyzją, dokładnością i estetyką wykonania. Do naszej usługi podchodzimy w sposób indywidualny, aby zaspokoić wszelkie wymagania naszych zleceniodawców.

NASZE REALIZACJE

Najczęściej zadawane pytania

Z jakiego gatunku drewna wykonywane są wyroby ?

Najczęściej z dębu, na życzenie klientów swoje wyroby możemy wykonać z buka, jesionu, klonu modrzewia jodły i innych dostępnych gatunków drewna zdarza się nam pracować z mahoniem, teakiem i innymi egzotykami.

Co jest zawarte w cenie produktu ?

Mamy zasadę, że klient nie powinien się zastanawiać nad możliwymi dodatkowymi kosztami , dlatego zarówno pomiar, doradztwo, wycena, transport, jak i montaż na terenie Polski jest zawarty w cenie.

Czy możemy zaproponować projekt ?

Tak, współpracujemy z kilkoma biurami projektowymi .
Do każdego zlecenia podchodzimy w sposób indywidualny, posiadamy wielką ilość zdjęć wyrobów przez nas wykonanych i bardzo często zdarza się, że wcześniej wykonane prace się podobają i pasują w nowych miejscach.

HISTORIA FIRMY

OD POCZĄTKU!

Od kilkudziesięciu lat (początki działalności stolarskiej naszej firmy sięgają  60 lat XX wieku) aż po dziś zgromadziliśmy ogromną wiedzę dotyczącą  rzemiosła stolarskiego. Posiadamy autorskie kolekcje i wzory. Zajmujemy się projektowaniem i wytwarzaniem wyrobów z litego drewna.Wykonujemy również usługi na indywidualne życzenia klientów. Cechujemy się precyzją, dokładnością i estetyką wykonania.
Do naszej usługi podchodzimy w sposób indywidualny, aby zaspokoić wszelkie wymagania naszych zleceniodawców.
Jesteśmy rodzinną firmą, co staramy się przenieść na relację z klientami.
Mój ojciec, Józef Świątek, całe swoje życie poświęcił stolarstwu. Początkowo fachu uczył się w szkole stolarskiej u ks. Michalitów w Miejscu Piastowym i pracował u swojego wujka, by po kilku latach nauki i praktyki założyć własny zakład stolarski. W kolejnych latach funkcjonowania i rozwoju firmy  zaproponował  współpracę bratu Piotrowi. Ostatnie lata przyniosły firmie wiele prestiżowych i ważnych zleceń (Katedra w Przemyślu, Tron dla Papieża Jana Pawła II, obecnie znajdujący się w Sanktuarium Św. Piotra i Jana w Krośnie, Bazylika w Nowym Sączu…) Po przejściu taty na zasłużoną emeryturę, po ponad 20 stu latach wspólnej pracy z ojcem i zdobywania doświadczenia w kunszcie  stolarskiego rzemiosła (uzyskałem tytuł mistrza stolarskiego nadanego przez Cech Rzemiosł Różnych w Krośnie), postanowiłem kontynuować rodzinne tradycje rzemieślnicze. Zaprosiłem do współpracy  ucznia mojego ojca, a później pracownika – Krzysztofa Patlewicza, z którym wspólnie zdobywaliśmy przez wiele lat doświadczenie  i mocno ugruntowaną wiedzą w zawodzie. Korzystając z dotacji unijnych, unowocześniliśmy park maszynowy, wymieniając prawie wszystkie urządzenia na nowe. Postawiliśmy na dynamiczny rozwój w zakresie nowych technologii i badań (biorąc udział w licznych kursach, szkoleniach i targach branżowych), co owocuje chęcią uczestnictwa w kolejnych i większą  odwagą do wprowadzania innowacyjnych rozwiązań u siebie w pracowni.

W krótkim czasie przenieśliśmy firmę do nowego – większego  warsztatu- gdzie obecnie  pracujemy.

 • Adres

  Pracownia Stolarska
  Ul. Nawsie 11
  38-430 Łężany, gm. Miejsce Piastowe

 • E-mail

  kontakt@stolarkasakralna.com.pl

 • Kontakt

  +48 668 821 887 Maciej
  +48 691 335 779 Krzysztof

 • SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI JUŻ TERAZ!